10 lipca 2015

Opisy produktów – czym są i jak je pisać

Opisy produktów należą do grupy tekstów, do których nie posiada się dostępu od razu po rejestracji na TextBookers. Trzeba najpierw zrealizować trochę zleceń i zdobyć odpowiednio dobre oceny, aby moderacja odblokowała do nich dostęp. Warto jednak starać się o dostęp do lepszych tekstów, gdyż można za nie zdobyć więcej punktów, co bezpośrednio przekłada się na tempo zarabiania pieniędzy.

Do czego służą opisy produktów



Teksty tego typu są po prostu opisami różnych towarów lub usług. Mogą to być produkty wystawiane na aukcjach lub w sklepach internetowych albo promowane na jakichś stronach www. Mogą dotyczyć konkretnych rzeczy albo być opisami dla całych kategorii.

Opisy często są dość długie. Zlecenia na teksty przekraczające 2000 znaków nie należą do rzadkości. Na szczęście nie ma w ich przypadku raczej problemów ze wstawianiem słów kluczowych. Tego typu teksty nie służą z reguły pozycjonowaniu, więc nie trzeba się ściśle trzymać zasad rozmieszczania słów kluczowych oraz ich gęstości. Osobą, która pisze taki tekst ma większą swobodę przy jego konstrukcji, choć musi mieć na uwadze, by zawarte w nim informacje były prawdziwe i wartościowe. Z tego powodu warto również zadbać o stosowanie akapitów, a nawet śródtytułów.

Ile można zarobić piszą opisy produktów


Czy zarabianie na pisaniu opisów dla usług i towarów jest opłacalne? W zasadzie tak, stawki są wyższe niż w przypadku pisania precli albo nawet tekstów zapleczowych. Obecnie można liczyć na 0,95 – 1,90 punktów za 1000 znaków w zależności o posiadanej oceny.

Warto jednak mieć na uwadze, że pisanie opisów może być czasochłonne. Niemal nigdy nie będzie możliwości napisania ich „z głowy”. Często wymagane będzie zapoznanie się z daną tematyką. Problemem może być również długość tekstu. Czasem wymagane jest nawet 2000 – 3000 znaków, a ilość dostępnych informacji sprawia, że copywriter będzie musiał wykazać się naprawdę sporą kreatywnością. Kolejnym problemem może być to, że każdy opis dotyczy czegoś innego. Mała więc szansa na to, że raz nabytą wiedzę będzie można wykorzystać w przyszłości jak ma to miejsce przy preclach czy opisach do katalogów.

5 komentarzy: